Эксперт в области солнечной
энергетики для дома
+38 (068) 499-09-43
+38 (050) 637-76-33
Прием звонков:
Пн-Вс с 09:00 до 18:00

На території Вінницької області працює понад 20 сонячних міні-електростанцій. Як зазначають у Головному управлінні статистики, у січні–листопаді 2015 року виробництво електроенергії на Вінничині збільшилось на 7,7% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, передає Вінницька ОДА.

Такі результати зокрема забезпечив і стрімкий розвиток сонячної енергетики в області. Сьогодні будівництвом та обслуговуванням сонячні електростанції на території Вінничини займаються такі компанії, як ТОВ «Енергоінвест», яке у 2011 році запустило першу в області СЕС на 2432 батареї у селі Слобода-Бушанська, ЗЕА «Новосвіт», ТОВ «Вінниця-енергосервіс», ТОВ «Ренджи Бершадь», ТОВ «Ренджи Томашпіль», ТОВ «Ренджи Тростянець» ТОВ «Грін Агро Сервіс», ТОВ «Альтен-Інвест», ТОВ «Праймвуд», ТОВ «Вінсолар», ТОВ «Еко Солар Інвест» та інші.

У виробництві електроенергії на Вінничині важливу роль відіграють гідроелектростанції. Дев’ятнадцять малих ГЕС генерують електроенергію, яка у 5-6 разів дешевша, ніж на ТЕС. Дев’ять гідроелектростанцій, питома вага яких у виробництві електроенергії ГЕС області складає 55,1%, належать ТОВ «Енергоінвест», шість – ТОВ «Подільська енергетична компанія», дві – асоціації «Новосвіт», однією володіє ТОВ «Гідроенергія – 1», а ще одна знаходиться у власності ДТЕК «Ладижинська ГЕС».

Найпотужнішим підприємством з виробництва електроенергії на Вінниччині залишається Ладижинська теплоелектростанція, яка забезпечує електричною енергією не тільки рідну область, але й ряд навколишніх. ТЕС виробляє 95,7% електроенергії в регіоні.